გაკვეთილის გეგმა




ქულები
შეფასების დონეები შემაჯამებელი დავალებებისთვის
კომენტარები
1–2
Ø ვერ ასრულებს შემაჯამებელ დავალებებს
Ø აუთვისებელი დარჩა განვლილი მასალის უმეტესობა.
Ø დასახული მიზნების  ნაწილი ელემენტარულ დონეზეა მიღწეულინაწილი მიუღწეველია
3–4
Ø განვლილი მასალის ნაწილი ათვისებულია ელემენტარულ დონეზე.
5–6
Ø განვლილი მასალა დამაკმაყოფილებელ დონეზეა ათვისებული;
Ø განვლილი მასალის ნაწილი ათვისებულია ელემენტარულ დონეზენაწილი –საშუალო დონეზე;
7–8
Ø განვლილი მასალა ათვისებულია საშუალო დონეზე,დასახული მიზნები მიღწეულია საშუალო  დონეზე;
Ø განვლილი მასალის ნაწილი ათვისებულია დამაკმაყოფილებელ დონეზენაწილი –მაღალ დონეზე ;
Ø დასახული მიზნების ერთი ნაწილი დამაკმაყოფილებელ დონეზეა მიღწეულინაწილი– მაღალ დონეზე.
9–10
Ø განვლილი მასალის უმეტესობა ათვისებულია მაღალ  დონეზე;
Ø დასახული  მიზნების უმეტესობა მიღწეულია  მაღალ დონეზე.





გაკვეთილის მთავარი თემა
თამარ მეფის საშინაო და საგარეო პოლიტიკა
სწავლების საფეხური

მე-9 კლასი
მოსწავლეთა პროფილი

კლასში ირიცხება 21 მოსწავლე. განსაკუთრებული მიდგომების საჭიროების მქონე მოსწავლე არ ირიცხება.
გაკვეთილის მნიშვნელობა აქტუალობა

ეს გაკვეთილი ხელს უწყობს ცოდნის გაღრმავებას,
გაკვეთილის მიზნები და ამოცანები
მოსწავლეები ღრმად ეცნობიან თამარის პერიოდის ისტორიას და ახდენენ შედარებას  დავით აღმაშენებლის და გიორგი მესამეს პოლიტიკასთან.
წინასწარი ცოდნა

დავითის და გიორგი მესამეს ეპოქა.
შეფასების საგანი და პროცედურები

ფასდება მოსწავლეთა ცოდნა და ანალიზის და შეფასების უნარი.

სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები

სახელმძღვანელო,ინტერნეტი,სქემები.
გაკვეთილის მსვლელობა/საკლასო მენეჯმენტი
ვიყენებ T დიაგრამას,ვენის  დიაგრამას, სქემებს.ვიყენებ წყვილებში მუშაობას.წყაროებზე მუშობას.

Комментариев нет:

Отправить комментарий